Svatební fotografování


Výjimečné svatební fotky - plné emocí a atmosféry.
Chvíle, co se dějí ve zlomku vteřiny.

Krásné svatební fotografie jsou pro každého šťastnou vzpomínkou na celý život.

Nechejte si svůj nejkrásnější den zvěčnit svatební fotografií. Jedinečné a neopakovatelné okamžiky, úsměvy, slzy dojetí. Den plný lásky, emocí a krásy. Mým cílem je zachytit krásné a jedinečné okamžiky vašeho svatebního dne.

Ve focení svateb se stále učím a zdokonaluji, přesto focení svateb miluji a děkuji všem, kdo si mne na tento důležitý den vybíráte.

Fotografování od ranních příprav nevěsty až po první tanec a večerní oslavy. Záleží pouze na Vás, jak chcete zachytit Váš den, co víc dodat? Snad jen: v případě zájmu o svatební fotografování mne kontaktujte.

Detaily dohodneme osobně, informace na e-mailu (info@sonrisa.cz). Pište prosím rovnou i termíny svatby.

Co obsahuje svatební focení
Předsvatební schůzku, kde se poznáme, prodiskutujeme Vaše přání, program svatebního dne a můžeme se domluvit na předsvatebním fotografování, dále domluvíme zda budete chtít fotografování po celý den, nebo pouze půl den, či jen obřad. Vše dle domluvy.
Z Vašeho svatebního dne dostanete mnou vybrané fotografie, které budou upravené a vyladěné, veškeré fotografie jsou ve vysokém rozlišení (vždy v poměru stran 10x15) zasílány elektronickou cestou (webové úschovny). Pokud Váš svatební den bude probíhat jinak, než je taková ta daná "klasika", nebo máte jiné představy, v tom případě se Vašemu přání pokusím přizpůsobit.
  • Nejčastější dotazy: F A Q

GALERIE SVATEBNÍCH FOTOGRAFIÍ: Z O N E R A M A 


NEVĚSTÁM
Váš velký den se mílovými kroky nezadržitelně blíží a i když se těšíte, začíná se také projevovat nervozita - klapne všechno? Nebudete muset něco řešit na poslední chvíli? Mám pro vás pár tipů, jak zajistit, aby pro vás byl váš velký den co nejpoklidnější. 

1) Všechno si připravte večer
Občanku si dejte do kabelky, kterou si budete brát s sebou (pokud nebudete mít kabelku, dejte ji na starost někomu z rodičů či svědkovi nebo svědkyni.
Pokud budete někoho vyplácet (fotografa, vizážistku, kameramana, DJe...), připravte peníze do obálek a ty svěřte jednomu z rodičů či svědků - nezapomeňte se o tom ráno zmínit zainteresovaným osobám - nikdo nebude chtít nevěstu otravovat, zároveň je ale nepříjemné vědět, že nebyla dodržena dohoda a peníze prostě "nejsou" - i když jsou v těch obálkách.
2) Rozdejte povinnosti
Kdo bude vítat hosty, kdo bude zdobit auta, kdo bude rozdávat vývazky, kdo pojede ráno pro květiny - klidně to sepište a seznam někde vyvěste. Když nebudete muset vzpomínat, kdo má co na starosti, budete mnohem víc v klidu. 
To platí o celém vašem svatebním dni - funkci koordinátora (pokud neplatíte profesionála) zpravidla zastává svědek či svědkyně nevěsty za pomoci družiček (pokud tedy máte družičky dospělé). 
Dopředu se dohodněte, co všechno bude mít za povinnosti - bude muset připravit přípitek a talíř k rozbití? 
Dobrý nápad je také její/jeho seznámení s hostinským, či provozním v místě, kde bude hostina. Pak je vyšší šance, že budou případné problémy řešit s ní a vy se o nich možná dozvíte až zpětně.

3) Udělejte si čas na sebe 
Po příjezdu vizážistky a kadeřnice odevzdejte telefon tomu, kdo má vítat hosty, nebo družičce/svědkyni. Veškeré informace by měli tito lidé mít a pro vás je to jedna z mála příležitosti si během vašeho svatebního dne vydechnout a nemuset vůbec nic. 
Jako bonus tím potěšíte i vizážistku, kadeřnici a fotografku - nebudou muset čekat, až vysvětlíte strýci Pepovi, že zabočil o tři ulice dřív a musí se vrátit. 
Vydechněte a relaxujte - zvláště jste li introvert. 

4) Nabídněte personálu pití. A pozvěte ho ke stolu
A tím teď nemyslím obsluhu restaurace, ale fotografa, kameramana a případně i vizážistku, pokud s vámi zůstává i po obřadu. Pro nějaké jídlo si většinou nemají kam skočit, pokud by se měli najíst až po hostině, hosté už budou chtít jejich pozornost, aby natočili/vyfotili ještě tančící děti, Punťu, jak si hraje se stuhou, jak se objímají s příbuznými, které neviděli deset let... Zkrátka pak už nebudou mít čas. A s prázdným žaludkem se sto procentní výkon podává špatně. O pití ani nemluvě, kolikrát je to samotné ani nenapadne a přitom to tak pomůže. Vzpomeňte si na to aspoň ráno, prosím.

5) Neptejte se fotografa kdy budou fotky den po svatbě
Většina z nás má svateb hned několik za sebou. Pokud se navíc stane, že z jedné přijdeme později, než jsme očekávali a ráno máme druhou, kolikrát jsme rádi, že zvládneme přetáhnout fotky z foťáku do počítače a dát baterky do nabíječky. Snad všichni profesionálové s vámi termín dodání fotek probírali, když jste se domlouvali, rámcovou představu byste tedy měly mít. Chápeme, že jste nedočkavé, ale opravdu není nic milejšího, když fotíme další svatbu a včerejší nevěsta nám už píše, kdy budou fotky. Nebo když jsme ještě na cestě domů. Snad všichni se snažíme dodat aspoň fotku či dvě do týdne, abyste měli první ukázku na pochlubení. Pokud ale máme sezónu opravdu nabitou, může se stát, že fotky dostanete až na konci dohodnuté dodací lhůty. 

Máte z tipů pocit, že všechno necháváte na ostatních a vy se jen povezete? 
Vzhledem k tomu, že jste pravděpodobně zařizovala všechno předtím, máte na "klidový režim" tak trochu nárok - i tak jsou šance, že nebudete vědět, kam dřív skočit, poměrně vysoké. Pokud jste všechno připravila pečlivě - a třeba s pomocí deníku pro nevěsty - jste na nic nezapomněla, bude průběh hladký a ani pro ty pověřené to nebude tak náročné, jak to na první pohled vypadá.


ZDROJ K ČLÁNKU ZDE: