Informace

Portrétní fotografování 
Kde fotíme?  Kdekoli venku: v parku, u vody, na louce, v lese, ve městě, na různých zajímavých místech (staré budovy, apod.). Focení v exteriéru nám dává možnost být velmi kreativní, příroda a město nám nabízí spoustu barev a možností, jak Vaše fotografie udělat jedinečné, zajímavé, veselé, barevné a hlavně jste venku přirozenější, uvolnění a v pohodě. Exteriérové foto má své kouzlo a mnohem více možností k fotografování na různých místech. Nejsou žádné překážky, snad jen focení pod vodou (nedisponuji totiž podvodním fotoaparátem a dýchacím přístrojem :)) a také nefotím za letu padákem, tím také nedisponuji :))

Co si vzít na sebe?  Záleží především na ročním období a počasí. Ale určitě budou skvělé snímky za každého počasí, klidně i s holínkami, kapucí, nebo s deštníkem. Více informací najdete i ZDE. Vezměte s sebou určitě více kousků z Vašeho šatníku a hlavně ty, ve kterých se budete cítit příjemně.

Kdo Vás nalíčí a učeše? Úžasná Johanka - Medová krása. Kromě make-upu a účesu lze ještě i zapůjčit různé kostýmy a v případě nutnosti je možnost kostým ušít. To už je vše na domluvě.

Diskutujte se mnou, pište, ptejte se, pomůžu Vám zúžit vaše rozhodnutí, nebo směr, zaměřit se na nějaké téma, stejně jako se ujistěte, že Vaše oblečení je možné kombinovat na místech vybraných pro focení. Pokud máte jakékoliv dotazy, pak neváhejte a kontaktujte mne. Kupte si s sebou na focení květiny a ovoce. Někdy kytka nebo hrozen vína dělá na fotkách divy... Je čas se přesvědčit.


Podmínky pro fotografování:
 • Na domluveném místě čekám maximálně 15minut a následně odcházím. Dřívější příchod není žádoucí, pozdní příchod bez předchozí omluvy může být důvodem ke zrušení domluveného fotografování.
 • Při focení v placených místech (pokud máte vy zájem o focení v těchto místech) jako jsou zahrady, parky, hrady a zámky, botanická zahrada, průhonický park apod. vstupné si hradíte sami. Parkovné je taktéž ve Vaší režii. Pro bližší info napište prosím konkrétní poptávku. Děkuji.
 • Vizážistku si hradíte sami
 • V průběhu fotografování je zakázáno pořizovat jakýkoliv záznam (foto či video)
 • Dodání fotografií: počet kusů dle domluvy (zpravidla se jedná o 3-5ks), délka dodání dle závislosti na sezóně a aktuálním vytížení, většinou 3-5 týdnů (pro svatby platí 5-8 týdnů).
 • Fotografie předávám výhradně elektronickou cestou. Nenabízím fotoknihy, tištěné fotografie, USB a ani DVD
 • Fotografie dodané v plném rozlišení jsou vždy v poměru stran 10x15
 • Nezasílám náhledy, fotografie k úpravě vybírám sama 
 • Nějaké nepřirozené a velké zásahy a retuše fotografií neprovádím. (Úpravou se myslí retuše pleti, opravy pozadí, barevné korekce apod., nejedná se o výměny pozadí a náročné úpravy).
 • Neupravené fotografie nejsou poskytovány! Ani RAW formát! 
 • Vyhrazuji si právo a možnost použití fotografií z focení do svého portfolia pro marketingové účely
 • Na všechny mé fotografie se vztahuje autorský zákon. Není možné fotografie používat ke komerčním účelům a nebo je poskytovat třetím stranám bez mého písemného souhlasu.
 • Dohoda prostřednictvím elektronické komunikace (e-mail či jiná písemná forma), je brána jako závazná a nahrazuje písemnou smlouvu
 • Domluvou fotografování souhlasíte s podmínkami. Prosím, věnujte jim náležitou pozornost.
 • Dohoda ohledně užití fotografií ke stažení ZDE
 • Prosím zálohujte si zaslané upravené fotografie. Ukládám max. 3 měsíce od focení, pak mažu z PC.
 • Máte-li jakékoli dotazy, není-li Vám něco jasné, je nezbytné vše řešit před samotným focením 
 • Vyhrazuji si právo fotit bez účasti dalších fotografů
Fotografie jsou subjektivním a kreativním vnímáním fotografa a jeho vlastnímu způsobu úpravy fotografií (barva, kontrast atd.). Finální výběr snímků je výběrem fotografa.Svatební fotografování

Výjimečné svatební fotky - plné emocí a atmosféry ... chvíle, co se dějí ve zlomku vteřiny.
Krásné svatební fotografie jsou pro každého šťastnou vzpomínkou na celý život. Nechejte si svůj nejkrásnější den zvěčnit svatební fotografií. Jedinečné a neopakovatelné okamžiky, úsměvy, slzy dojetí. Den plný lásky, emocí a krásy. Mým cílem je zachytit krásné a jedinečné okamžiky vašeho svatebního dne. Ve focení svateb se stále učím a zdokonaluji, přesto focení svateb miluji a děkuji všem, kdo si mne na tento důležitý den vybíráte.
Fotografování od ranních příprav nevěsty až po první tanec a večerní oslavy. Záleží pouze na Vás, jak chcete zachytit Váš den, co víc dodat? Snad jen: v případě zájmu o svatební fotografování mne kontaktujte.
Detaily dohodneme osobně, informace na e-mailu (info@sonrisa.cz). Pište prosím rovnou i termíny svatby.

Co obsahuje svatební focení

 • Předsvatební schůzku, kde se poznáme, prodiskutujeme Vaše přání, program svatebního dne a můžeme se domluvit na předsvatebním fotografování, dále domluvíme zda budete chtít fotografování po celý den, nebo pouze půl den, či jen obřad. Vše dle domluvy.
 • Z Vašeho svatebního dne dostanete mnou vybrané fotografie, které budou upravené a vyladěné, veškeré fotografie jsou ve vysokém rozlišení (vždy v poměru stran 10x15) zasílány elektronickou cestou (webové úschovny).
 • Pokud Váš svatební den bude probíhat jinak, než je taková ta daná "klasika", nebo máte jiné představy, v tom případě se Vašemu přání pokusím přizpůsobit.

Copyright ©Foto La Sonrisa
Veškeré fotografie použité na těchto stránkách jsou plným autorským vlastnictvím ©Foto La Sonrisa a vztahuje se na ně mezinárodně platné autorské právo. Proto s nimi není možná jakákoliv manipulace. Bez písemného souhlasu autora není možné jakékoli jiné použití fotografií – zejména pak kopírování, tisk, publikování nebo jiné zde neuvedené zpracování. Bez mého souhlasu jako autora je zakázáno zaslané náhledy fotografií zveřejňovat nebo upravovat (např. odstraňovat vodoznak). V případě porušení práv budu postupovat dle autorského zákona č. 121/2000 Sb.

INSTAGRAM → @foto.la.sonrisa