-->
Já a Helík (čti Helios 44M 2/58)Proč Helík?

Asi před pěti lety jsem natrefila na facebookovou skupinu zaměřenou na stará skla. Mně se moc líbily výsledné fotky, tak jsem si řekla, že chci taky takové :)
Úplně nejvíc mě uchvátila ta kolečka, rozmazání a asi nejvíc ta krásná neostrost. No a já začala pátrat po tom, kterépak to sklíčko tohle umí a jestli by vůbec fungovalo s mým Nikonem. Zjistila jsem, že se jedná o starý ruský objektiv Helios 44M 2/58, kterému jsem začala skoro hned po tom, co se mi dokutálel v perfektním stavu nového kusu z jednoho fotobazaru říkat Helík :) 
Už jsem měla předem díky radám z oné skupiny objednanou na E-bay redukci, která funguje bez problémů doteď (respektive, už je pevně spjata s tím poctivým kusem skla a železa natolik, že nejde dolů, i kdybych sebevíc chtěla :)) A úplně nejraději s ním fotím portréty a jsem ráda, že fotografované osoby mají se mnou trpělivost a vydrží s úsměvem než zaostřím.
V čase koupě Helíka jsem studovala konzervatoř zaměřenou na výtvarnou fotografii a tam jsem byla seznámena s dalšími starosklíčky Flektogon a Tessar, které také hojně využívám.
Mám v plánu si těch starých skel pořídit mnohem více, jelikož mě focení s nimi moc baví a ráda zkouším nové věci.
 

HTML galerie 1
♡ © Soňa Šerá

Miluji světlo, magické světlo. Světlo je pro fotografa totéž, jako pro spisovatele nápady... A já mám v úmyslu věnovat zbytek života hledání světla. Dokonalého světla...

Kontakt

Pošlete mi E-mail

Odesláním formuláře udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů a souhlas s obchodními podmínkami.

Děkuji za Vaši návštěvu i čas, který mi zde věnujete. Těším se na viděnou! ♡
Kde mě můžete najít?

Kontakt Info

Můžete mi napsat, chcete-li se mě na něco zeptat nebo třeba navázat zajímavou spolupráci. Díky a těším se!

Kde fotím?

PRAHA a okolí. Dle dohody lze dojet po celé ČR.

Zavolejte:

+420 704 346 601

Pište:

info@sonrisa.cz