Recenze: Fotokniha od Saal Digital CZ


Dostala se ke mně nabídka vyzkoušet fotoknihu od Saal Digital. Už dlouho jsem chtěla mít pár svých nej portrétů vytištěných, tak toto se nabízelo jako skvělá volba,  která je podle mne v prezentování fotografií tou nejdokonalejší formou.
A nelituji.
Stáhla jsem si tedy jejich aplikaci SaalDesigner. Výběr formátů a typů knih mají opravdu velký. Zvolila jsem formát A5, abych knihu mohla pohodlně nosit s sebou. Kromě počtu stran umožňuje aplikace nastavit spoustu dalších parametrů knihy (rozměry, vazba, dárkové balení, počet stran apod.). Samotné vytvoření knihy je vcelku jednoduché.
Po vytvoření a objednání přišel potvrzovací e-mail. Knihu jsem zadávala v pátek v noci, v sobotu odpoledne přišel e-mail s informací o dokončení výroby a následném předání mé objednávky přepravní společnosti.
O veškerých podrobnostech ohledně stavu objednávky jste informováni. Také je možnost ještě před dodáním si knihou "prolistovat" online. A jelikož jsem se na knihu už moc těšila, toto byl velmi skvělý bonus.
Ve čtvrtek mi byla kniha doručena společností PPL. To mi přišlo až neuvěřitelné. Můžu za sebe říct, že s takovou rychlostí dodání jsem se u nás ještě nesetkala a že už pár knih mám doma. Navíc se kniha tiskla v Německu. Dorazila zabalená v igelitu, měkkém obalu a v tvrdé kartónové obálce.
Po zkušenostech s jinými společnostmi musím konstatovat, že pokud jde o kvalitu papíru, tisku a následně i kvalitu slepení celé knihy jsem nadšená. Takovou radost z fotoknihy jsem ještě u žádného jiného výrobce neměla. Po této stránce nasadila společnost Saal Digital laťku velmi vysoko.


Už dlouho se mi nestalo, že by se mi něco hodnotilo tak snadno. Kniha je opravdu luxusní.
Pokud hledáte inspiraci nebo váháte, kterého výrobce zvolit, tak Saal Digital mohu jen doporučit.
A věřím, že tohle nebyla má poslední kniha od této společnosti (a už vím, co se bude tisknout příště a to můj absolventský soubor fotografií jako závěrečná práce na konzervatoři).