Citáty o fotografii, které musíte znát ...„Prvních 10 000 fotografií je nejhorších.“
- Henri Cartier-Bresson
(Zakladatel fotožurnalistiky Cartier-Bresson fotil samozřejmě na film, takže počet 10 000 snímků můžete libovolně vynásobit. Pointou je, že žádný učený z nebe nespadl a za každým skvělým fotografem jsou tisíce špatných fotek. Hlavní je nenechat se odradit a fotit dál.)

„Pokud mám něco hodnotného vzkázat začátečníkům, bude to fakt, že ve fotografii neexistují zkratky.“ 
- Edward Weston
(Jsou jednodušší a složitější cesty ke krásným fotografiím, rigorózní i zábavné, neexistuje však způsob, jak z vás udělat dobrého fotografa během týdne.)
„Světlo dělá fotografii. Osvojte si světlo. Obdivujte ho. Milujte ho. Ale nad to všechno, poznejte světlo. Poznejte ho jak nejvíc můžete a poznáte klíč k fotografii.“ 
- George Eastman
(Ne náhodou se říká, že začátečníci řeší foťáky, amatéři objektivy a profesionálové světlo. Fotografie znamená malování světlem a světlo je vaše paleta s barvami. Proto přejeme kolegům hlavně dobré světlo.)

„Nejsou-li vaše fotografie dobré, nebyli jste dost blízko!“ 
- Robert Capa
(Asi nejznámější fotografický citát, z úst nejznámějšího válečného fotografa. Ať už jde o kompoziční nevyplnění obrazu fotografovaným objektem nebo portréty cizinců pořizované teleobjektivem, cesta k dobré fotografii vede často jednoduše blíž k fotografovanému.)„Ani všechna technika na světě neodčiní neschopnost všímat si.“ 
- Elliott Erwitt
(Hlavní jsou motivy, schopnost vidět kolem sebe fotky.)

„Neexistuje nic horšího než ostrá fotka s nejasným konceptem.“ 
- Ansel Adams
(Fotka je médium, má něco sdělit. Pokud nenese informaci, pocit, příběh, záměr, je to jen fotka. Můj nejoblíbenější citát.)„Věřím v rovnost pro všechny, kromě reportérů a fotografů.“ 
- Mahátma Gándhí

„Na fotkách mám rád to, že zachytí okamžik, který je navždy pryč, který se nedá zopakovat.“ 
- Karl Lagerfeld

"Fotografie je jazykem srozumitelným ve všech částech světa a tím, že vytváří mosty mezi všemi národy a kulturami, spojuje lidskou rodinu" 
- Helmut Gernheim 1962

"Fotografování je pro mne forma komunikace nejen se sebou, ale mluvím díky ní s lidmi, pokládám otázky, odpovídám, reaguji, cítím, prožívám, jsem aktivní. Směřuji situaci tím směrem, aby vznikla fotografie. To hlavní, proč to dělám, je, že mám potom z toho dobrý pocit. Fotografování je pro mne způsob hledání." 
- Dita Pepe