• Citáty o fotografii, které musíte znát  „Prvních 10 000 fotografií je nejhorších.“
  - Henri Cartier-Bresson
  (Zakladatel fotožurnalistiky Cartier-Bresson fotil samozřejmě na film, takže počet 10 000 snímků můžete libovolně vynásobit. Pointou je, že žádný učený z nebe nespadl a za každým skvělým fotografem jsou tisíce špatných fotek. Hlavní je nenechat se odradit a fotit dál.)

  „Pokud mám něco hodnotného vzkázat začátečníkům, bude to fakt, že ve fotografii neexistují zkratky.“ 
  - Edward Weston
  (Jsou jednodušší a složitější cesty ke krásným fotografiím, rigorózní i zábavné, neexistuje však způsob, jak z vás udělat dobrého fotografa během týdne.)

  „Světlo dělá fotografii. Osvojte si světlo. Obdivujte ho. Milujte ho. Ale nad to všechno, poznejte světlo. Poznejte ho jak nejvíc můžete a poznáte klíč k fotografii.“ 
  - George Eastman
  (Ne náhodou se říká, že začátečníci řeší foťáky, amatéři objektivy a profesionálové světlo. Fotografie znamená malování světlem a světlo je vaše paleta s barvami. Proto přejeme kolegům hlavně dobré světlo.)

  „Nejsou-li vaše fotografie dobré, nebyli jste dost blízko!“ 
  - Robert Capa
  (Asi nejznámější fotografický citát, z úst nejznámějšího válečného fotografa. Ať už jde o kompoziční nevyplnění obrazu fotografovaným objektem nebo portréty cizinců pořizované teleobjektivem, cesta k dobré fotografii vede často jednoduše blíž k fotografovanému.)

  „Ani všechna technika na světě neodčiní neschopnost všímat si.“ 
  - Elliott Erwitt
  (Hlavní jsou motivy, schopnost vidět kolem sebe fotky.)

  „Neexistuje nic horšího než ostrá fotka s nejasným konceptem.“ 
  - Ansel Adams
  (Fotka je médium, má něco sdělit. Pokud nenese informaci, pocit, příběh, záměr, je to jen fotka. Můj nejoblíbenější citát.)

  „Věřím v rovnost pro všechny, kromě reportérů a fotografů.“ 
  - Mahátma Gándhí

  „Na fotkách mám rád to, že zachytí okamžik, který je navždy pryč, který se nedá zopakovat.“ 
  - Karl Lagerfeld

  "Fotografie je jazykem srozumitelným ve všech částech světa a tím, že vytváří mosty mezi všemi národy a kulturami, spojuje lidskou rodinu" 
  - Helmut Gernheim 1962

  "Fotografování je pro mne forma komunikace nejen se sebou, ale mluvím díky ní s lidmi, pokládám otázky, odpovídám, reaguji, cítím, prožívám, jsem aktivní. Směřuji situaci tím směrem, aby vznikla fotografie. To hlavní, proč to dělám, je, že mám potom z toho dobrý pocit. Fotografování je pro mne způsob hledání." 
  - Dita Pepe
 • ...chcete-li se mě na něco zeptat nebo třeba navázat zajímavou spolupráci.
  Díky a těším se!
  info@sonrisa.cz  Děkuji za Vaši návštěvu i čas, který mi zde věnujete.